4d582d626198e_o
Kredyty Prywatne
Dodane przez dnia 2015-06-11

Prywatne kredyty gotówkowe to jedne z najmniej znanych produktów finansowych, chociaż funkcjonowały świetnie na wiele setek lat zanim powstały pierwsze banki. Działają na pierwotnej zasadzie pożyczania pieniędzy między dwoma osobami. Nie ma pośredników, skomplikowanych procedur, analizy zdolności kredytowej czy scoringu. Jedna osoba pożycza środki drugiej na określony procent. Obie strony do wywiązania się z warunków współpracy zobowiązuje umowa cywilno-prawna. Jej zapisy są zależne tylko i wyłącznie od stron biorących udział – inwestora prywatnego oraz pożyczkobiorcy. Jeśli warunki odpowiadają obu stronom zwyczajnie podpisują oni umowę i kredyt załatwiany jest prywatnie. Bez potrzeby angażowania banków czy instytucji finansowych.

Najczęściej na kredyt od osób prywatnych decydują się pożyczkobiorcy, którzy nie są w stanie uzyskać kredytu bankowego. Przyczyną bywa brak udokumentowanego dochodu, negatywna historia w bik czy brak zdolności kredytowej. Stąd warunki pożyczek prywatnych często są gorsze niż te, które można uzyskać w banku. Inwestor prywatny wiedząc, że osoba nie może udać się nigdzie indziej po pomoc może sobie pozwolić na zawyżenie oprocentowania, co pozwoli mu na zwiększenie swoich zysków. Wszystkie jednak warunki zależą tylko od ustaleń obu stron, tak więc bywają też i pożyczki bardziej atrakcyjne niż, te które można znaleźć w instytucjach finansowych.

Przy decydowaniu się na kredyt prywatny obie strony powinny dobrze przyjrzeć się sporządzonej umowie, tak by żadna z nich nie mogła zostać pokrzywdzona czy też oszukana. Najlepiej przy tworzeniu takiego dokumentu skorzystać z pomocy prawnika, bądź skorzystać z gotowych dostępnych chociażby w internecie druków. Koniecznie przeczytajcie całą umowę i sprawdźcie, czy nie ma w niej luk, które mogą uniemożliwić wam egzekucję ustalonych warunków. Sprawdźcie też czy szczegóły jakie ustaliliście między sobą zgadzają się z tymi podanymi na umowie. Pamiętajcie, że to dokument prawny a nie ustne ustalenia stanowią o faktycznych warunkach pożyczki prywatnej.

Jeśli umowa sporządzona jest we właściwy sposób i warunki odpowiadają obu stronom zawierają one porozumienie podpisując dokument. Inwestor prywatny udziela pożyczki oczekując miesięcznych spłat, lub zapłaty całej kwoty po określonym czasie (wszystko to jest zależne od warunków wybranych przed podpisaniem umowy).

Jeśli masz problemy z uzyskaniem pożyczki w banku, kredyt prywatny może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. W razie wątpliwości co do tego jaki kredyt wybrać zajrzyj do naszego kalkulatora. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze dostępne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Porównaj oferty kredytów

1. Ile i na jak długo pożyczasz


50 zł
350 000zł
1 mc
120 mc

2. Podaj swoje dane kontaktowe


Podsumowanie

10000 zł :
kwota pozyczki
24 mc :
okres kred
Chcę bezpłatnie i bez zobowiązań porównać oferty kredytowe
 
Facebook